Categories

Manufacturers

Zrób własną osłonę altany na zimę! - PRZEWODNIK

Zrób własną osłonę altany na zimę! - PRZEWODNIK

Osłona altany, okrycie roślin, zabezpieczenie mebli ogrodowych… Dla wielu z nas spisanie listy zadań przygotowujących do zimy jest nieprzyjemnym znakiem kończącego się lata. Mimo to, zadania, o których wspomina zimowa lista często mogą być wyzwaniem i wymagają sprytnego myślenia od każdego właściciela domu.

Niezależnie od naszego poziomu zdolności manualnych, nadchodzi zima i prawdopodobnie każdy z nas posiada na podwórku rzeczy, które trzeba przygotować na zimę. Może to obejmować umieszczenie niektórych rzeczy w szopie, na przykład grilla lub zakrycie niektórych rzeczy, takich jak meble ogrodowe, które są zbyt ciężkie, aby je przenieść w dowolne miejsce. Ale co z tą naprawdę piękną altaną lub tarasem, który chcielibyśmy użytkować również zimą?

Jak zimować altanę?

W przypadku konstrukcji, które stoją na zewnątrz przez cały rok, których nie można przenieść ani rozmontować, należy podjąć określone kroki, aby zapewnić, że zachowają integralność strukturalną po nadejściu pierwszego mrozu.
Podejmując te kroki teraz, pomagasz sobie w przyszłości, przygotowując altanę do użytku na wiosnę. To jest ta rzecz. Istnieje wiele osłony na altany, ale są one generalnie przeznaczone do celów zacienienia, a nie ochrony przed śniegiem. Warto jednak zainteresować się mrozoodporną osłoną altany, którą stworzyć możemy z folii przezroczystej wraz z wzmacniającym materiałem PVC. W ten sposób można stworzyć pokrowce na altany, które idealnie pasują do naszej altanki. Czy to nie miłe?

Usuń rośliny

Czy masz jakieś rośliny na swoim tarasie bądź altanie? Nadszedł czas, aby przenieść je do ich zimowych domów. Nawet jeśli przenosisz rośliny do środka i zmieniasz ich donice, powinieneś umieścić puste donice w garażu lub szopie. Pozostawienie donic na altanie pozostawi brudne pierścienie, które wiosną będą niezwykle trudne (wręcz niemożliwe) do usunięcia. Usunięcie donic spowoduje również większy przepływ powietrza, a tym samym zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci, a następnie pleśni i gniciu.

Nie zapomnij o meblach! 

Ważne jest też zabezpieczenie mebli ogrodowych, które po nadmiernym narażeniu na wilgoć, kontakt ze śniegiem i mrozem, mogą niszczeć i tracić na atrakcyjności. Meble ogrodowe chowamy w bezpieczne, osłonięte miejsce. Jeśli jesteśmy pewni, że nasza osłona altany nie przepuści nadmiaru wilgoci, warto pozostawić je pod osłoną lekkiego pokrowca. Podczas przenoszenia i przesuwania mebli możemy bowiem spowodować ich uszkodzenie bądź zarysowanie podłogi. Nie zapominajmy jednak o schowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu naszych  poduch i oparć, które nie przydadzą nam się w zimie. 

Okres zimowy stawia przed nami wiele wyzwań. Warto odpowiednio rozplanować zadania i przygotować się do każdego z nich, aby być pewnym, że podczas nachodzących miesięcy chłodu, śniegu i deszczu, nasz trud włożony w stworzenie altany lub tarasu nie zostanie zmarnowany. 

Scroll