Jaki materiał na markizę wybrać?

Categories

Manufacturers

Jaki materiał na markizę wybrać?

Jaki materiał na markizę wybrać?

Materiał na markizę – jaki wybrać? To pytanie, które można sobie zadawać właśnie teraz, kiedy powoli nastaje wiosna, wychodzi więcej słońca, a sezon letni zbliża się nieubłaganie. W związku z tym klienci sięgną niebawem po markizy przeciwsłoneczne – dodatkowo stają się one coraz modniejsze, zarówno w ogrodach, jak i na balkonach. Co powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając materiał na pokrycie markiz?

Dobra tkanina markizowa i jej właściwości

Zastanawiasz się jakie właściwości powinny mieć materiały PVC przeznaczone do produkcji materacy i mat? Co wziąć pod uwagę przy doborze materiałów PVC do produkcji mat sportowych i materaców gimnastycznych? Czego szukać, a czego unikać?

Dzięki naszemu poradnikowi, dowiesz się które parametry są najważniejsze i na jakie cechy materiału PVC zwracać uwagę.

  1. Antypoślizgowa powierzchnia tkaniny PVC

Materiały PVC dedykowane do produkcji materiałów sportowych muszą posiadać antypoślizgową powierzchnię zwiększającą przyczepność stopy do podłoża.

Jedne z materiałów posiadają gładką matową powierzchnię, świetnie sprawdzającą się na materacach gimnastycznych, workach treningowych czy kształtkach rehabilitacyjnych (BSM500, B7000, G7000).

Kolejną możliwością jest uzyskania antypoślizgowej powierzchni przez zastosowanie perforacji. Wyróżniamy tutaj przetłoczenia:

Rodzaje antypoślizgowych powierzchni tkanin PVC

  1. Wytrzymałość i grubość tkaniny PVC

Gramatura materiału określa wagę o wymiarze 1m x 1m. Im wyższa, tym grubszą warstwę PCV pokryty jest nasz materiał. Wysoka gramatura jednak to nie wszystko. Wybierając materiał warto zwrócić uwagę na ten z oznaczeniem splotu – półpanama. Tkanina typu półpanama posiada podwyższoną wytrzymałość przy zachowaniu wysokiej elastyczności i jest gwarancją długiego i bezproblemowego użytkowania.

  1. Brak efektu kredowania i szeroka gama kolorów

Materiały sportowe są szczególnie narażone na odkształcanie, zginanie, rozciąganie. Aby zachować doskonały stan techniczny jak i wizualny warto wybrać materiał elastyczny, na którym nie występuje elekt kredowania (np. BSM500, B7000, G7000).

Ważnym aspektem, szczególnie dla najmłodszych jest kolor materiału. Kolory jaskrawe i żywe, przyciągają wzrok i angażują dzieci do działania i zabawy. Szczególnie warto zwrócić tu uwagę na materiały (B7000 i S2701), które zachwycają mnogością kolorów.

  1. Materiały PVC BEZ szkodliwych FTALANÓW i z atestem PZH

Niezwykle istotne jest, by zwrócić uwagę czy materiały przez nas wybrane nie zawierają szkodliwych związków – FTALANÓW. Są ona szczególnie szkodliwe dla dzieci i kobiet w ciąży. Powodują choroby płuc i problemy hormonalne. Materiały w naszej ofercie nie zawierające ftalanów to te, których symbol rozpoczną się literą G (np. G2700, G2759, G7655, Materiał imitujący sztuczną skórę G7650, G7000) Będzie to doskonały wybór pewny dla Ciebie i bezpieczny dla Twoich klientów.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy materiał posiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Oba wymagania są kluczowe przy wyborze sprzętu dla sal gimnastycznych, hal oraz wyposażenia ośrodków sportu i rekreacji.

Warto wspomnieć, że wszystkie materiały w naszej ofercie producenta SIOEN oraz SAKOPLAN posiadają aktualny atest higieniczne.

  1. Trudnopalność materiału potwierdzona atestem M2

Także ochrona przeciwpożarowa odgrywa coraz istotniejszą rolę, zwłaszcza w obiektach sportowych. Materiały PVC z atestem trudnopalności poddane działaniu ognia, topią się, a nie palą, nie wytwarzają także toksycznych gazów palnych.

Posiadamy w ofercie materiały Materiał imitujący sztuczną skórę G7650, G2700 i S2700, które wspomniany atest posiadają.

Materiały PVC BEZ szkodliwych FTALANÓW i z atestem PZH

Materiał uniwersalny nie istnieje, dlatego warto zastanowić się na jakich cechach nam szczególnie zależy, a które są dla nas mniej ważne. Poniżej przedstawiamy krótką informację i naszą rekomendacje materiału w zależności od zastosowania:

  • Materiały na materace, worki treningowe, kształtki rehabilitacyjneBSM500, B7000G7000 (antypoślizgowe, bez efektu kredowania)
  • Sale zabaw dla dzieci i figlorajeB7000, G7000, S2701 (atrakcyjne kolory i wysoka trwałość)
  • Mata typu Tatami do judo – G7655 (przetłoczenie molet trzciny ryżowej, brak ftalanów i wysoka trwałość)
  • Antypoślizgowe maty do ćwiczeń o wzorze skóry G7650 (trudnopalny, bez ftalanów, antypoślizgowa powierzchnia)
  • Antypoślizgowe maty do ćwiczeń o wzorze kostki oraz elementy mat sensoryczych G2759, G2700, S2700, S2701 (antypoślizgowa powierzchnia, splot półpanama)

Sprawdzone materiały PVC – od 30 lat w branży

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! W Sako Expo wszystkie materiały posiadamy od ręki i realizujemy także zlecenia na specjalne zamówienie. Masz pytanie? Skontaktuj się z nami! Służymy radą techniczną, a także możemy polecić Ci wykonawcę z danego regionu.

Nie boimy się wyzwań! Szukasz materiału na niestandardowy projekt? Dzięki naszemu 30-letniemu doświadczeniu zrealizujemy zamówienie na niemal każdy nietypowy materiał, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb.

Scroll